Winter Head to Head 2016: Results Sorted by Time - Download

City of Cambridge - 23/01/2016

Filter by Leg: 1 | 2 | All
Pos Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Leg 1 End Leg 2 End Raw Time Total
1 400 Downing M1 Downing College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:16.8 0:06:57.0 0:13:13.8 0:13:13.8
2 202 M1 Caius Boat Club Student: Time Only 8+ 2 Male 0 0 0:06:25.0 0:07:02.0 0:13:27.0 0:13:27.0
3 101 FaT M1 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:27.6 0:07:10.8 0:13:38.4 0:13:38.4
4 303 LMBC M1 LMBC Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:23.6 0:07:17.7 0:13:41.3 0:13:41.3
5 401 M1 Jesus College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:34.0 0:07:11.7 0:13:45.7 0:13:45.7
6 403 Pembroke M1 Pembroke College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:30.1 0:07:17.4 0:13:47.5 0:13:47.5
7 409 Trinity Hall M1 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:33.7 0:07:16.3 0:13:50.0 0:13:50.0
8 304 Robinson M1 Robinson College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:32.0 0:07:24.2 0:13:56.2 0:13:56.2
9 208 M2 Caius Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:49.0 0:07:09.0 0:13:58.0 0:13:58.0
10 300 Clare M1 Clare College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:34.3 0:07:25.5 0:13:59.8 0:13:59.8
11 106 M1 Magdalene Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:34.8 0:07:25.5 0:14:00.3 0:14:00.3
12 201 M1 Queens' College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:40.0 0:07:21.0 0:14:01.0 0:14:01.0
13 206 M1 Homerton College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:41.0 0:07:25.0 0:14:06.0 0:14:06.0
14 302 St Catharine's M1 St Catharine's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:43.7 0:07:31.9 0:14:15.6 0:14:15.6
15 114 E-Lumley Broxbourne CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 60 0:07:27.1 0:07:48.5 0:15:15.6 0:14:15.6
16 301 Emmanuel M1 Emmanuel Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:41.4 0:07:34.7 0:14:16.1 0:14:16.1
17 109 E-Hard-pressed X-Press Boat Club CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 60 0:07:17.8 0:08:05.8 0:15:23.6 0:14:23.6
18 100 Christ's M1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:47.9 0:07:36.6 0:14:24.5 0:14:24.5
19 102 Tidy Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Male 0 0 0:06:54.4 0:07:34.2 0:14:28.6 0:14:28.6
20 107 Selwyn M1 Selwyn College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:55.4 0:07:35.8 0:14:31.2 0:14:31.2
21 203 Mixed Men Girton College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:54.0 0:07:38.0 0:14:32.0 0:14:32.0
22 207 Wolfson M1 Wolfson College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:58.0 0:07:37.0 0:14:35.0 0:14:35.0
23 213 Christian Bedford School CRA: Novice 8+ 2 Male 0 0 0:06:59.0 0:07:37.0 0:14:36.0 0:14:36.0
24 307 LMBC M2 LMBC Student: Lents 2nd Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:47.1 0:07:54.1 0:14:41.2 0:14:41.2
25 200 Christ's M1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:56.0 0:07:51.0 0:14:47.0 0:14:47.0
26 112 E-President's VIII City of Cambridge Rowing Club CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 60 0:07:32.8 0:08:15.1 0:15:47.9 0:14:47.9
27 103 J18 City of Cambridge Rowing Club BR: J18 4x- 1 Male 0 0 0:06:59.6 0:07:49.0 0:14:48.6 0:14:48.6
28 108 C-Legends X-Press Boat Club CRA: Master CD C 8+ 1 Male 0 23 0:07:14.9 0:08:00.1 0:15:15.0 0:14:52.0
29 411 M2 Queens' College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:10.7 0:07:48.7 0:14:59.4 0:14:59.4
30 305 Hills Rd Men Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Male 0 0 0:07:05.2 0:07:58.6 0:15:03.8 0:15:03.8
31 126 D-Goyder X-Press Boat Club CRA: Master D 4- 1 Male 0 45 0:07:29.7 0:08:22.8 0:15:52.5 0:15:07.5
32 104 Fat M2 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:09.8 0:07:59.1 0:15:08.9 0:15:08.9
33 404 FaT M1b First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:07.9 0:08:05.1 0:15:13.0 0:15:13.0
34 402 FaT M1a First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:12.6 0:08:08.3 0:15:20.9 0:15:20.9
35 406 McGahan Broxbourne BR: J18 4- 4 Male 0 0 0:07:22.2 0:08:08.3 0:15:30.5 0:15:30.5
36 405 Wroe Deben Rowing Club BR: J18 4x- 4 Male 0 0 0:07:26.0 0:08:09.3 0:15:35.3 0:15:35.3
37 416 Downing W1 Downing College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:17.6 0:08:18.5 0:15:36.1 0:15:36.1
38 412 M2 Magdalene Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:30.8 0:08:07.8 0:15:38.6 0:15:38.6
39 204 Tofts Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:07:46.0 0:08:03.0 0:15:49.0 0:15:49.0
40 105 Clare M2 Clare College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:29.2 0:08:20.7 0:15:49.9 0:15:49.9
41 417 W1 Newnham College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:32.2 0:08:18.4 0:15:50.6 0:15:50.6
42 309 C-Aquaphobes Cantabridgian Rowing Club CRA: Master CD C 8+ 3 Male 0 23 0:07:32.7 0:08:41.6 0:16:14.3 0:15:51.3
43 115 E-Ian Brown Broxbourne CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 60 0:08:04.9 0:08:47.6 0:16:52.5 0:15:52.5
44 111 D-Sunwed Champion of the Thames CRA: Master CD D 8+ 1 Male 0 42 0:07:50.1 0:08:45.5 0:16:35.6 0:15:53.6
45 414 Trinity Hall M2 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:29.0 0:08:25.0 0:15:54.0 0:15:54.0
46 113 E-Argonauts Champion of the Thames CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 60 0:07:57.0 0:09:00.0 0:16:57.0 0:15:57.0
47 419 LMBC W1 LMBC Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:24.2 0:08:32.9 0:15:57.1 0:15:57.1
48 120 W1 Girton College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:34.7 0:08:27.1 0:16:01.8 0:16:01.8
49 235 B-Ben Redman City of Cambridge Rowing Club BR: Master B 1x 2 Male 0 10 0:07:32.0 0:08:41.0 0:16:13.0 0:16:03.0
50 308 St Edmund's Men St Edmund's College Boat Club BR: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:07:34.6 0:08:29.0 0:16:03.6 0:16:03.6
51 322 E-Purcell Broxbourne CRA: Master E 4+ 3 Male 0 69 0:08:05.3 0:09:11.2 0:17:16.5 0:16:07.5
52 437 Linsell Deben Rowing Club BR: IM3 2x 4 Male 0 0 0:07:48.0 0:08:21.5 0:16:09.5 0:16:09.5
53 215 Wren Broxbourne BR: J18 4- 2 Male 0 0 0:07:52.0 0:08:18.0 0:16:10.0 0:16:10.0
54 118 W1 Jesus College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:36.1 0:08:33.9 0:16:10.0 0:16:10.0
55 116 F-Dads Army Cantabridgian Rowing Club CRA: Master EFG F 8+ 1 Male 0 81 0:08:19.2 0:09:12.0 0:17:31.2 0:16:10.2
56 312 Darwin M2 Darwin College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:38.6 0:08:33.3 0:16:11.9 0:16:11.9
57 233 Charlesworth Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Male 0 0 0:07:49.0 0:08:25.0 0:16:14.0 0:16:14.0
58 212 G-InVeterEight Cantabridgian Rowing Club CRA: Master EFG G 8+ 2 Male 0 105 0:08:36.0 0:09:23.0 0:17:59.0 0:16:14.0
59 408 King's M1A King's College Boat Club Student: Lents 1st Div 4+ 4 Male 0 0 0:07:42.8 0:08:39.7 0:16:22.5 0:16:22.5
60 422 W2 Jesus College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:46.5 0:08:38.0 0:16:24.5 0:16:24.5
61 315 Emmanuel M2 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:46.1 0:08:39.4 0:16:25.5 0:16:25.5
62 125 Greve Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:07:42.0 0:08:44.3 0:16:26.3 0:16:26.3
63 410 Downing M2 Downing College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:44.0 0:08:43.5 0:16:27.5 0:16:27.5
64 122 Senior Women Cantabridgian Rowing Club CRA: IM2 8+ 1 Female 0 0 0:07:43.9 0:08:45.0 0:16:28.9 0:16:28.9
65 314 LMBC M3 LMBC Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:44.1 0:08:46.0 0:16:30.1 0:16:30.1
66 214 Emmings Chesterton Rowing Club CRA: Novice 8+ 2 Male 0 0 0:07:48.0 0:08:44.0 0:16:32.0 0:16:32.0
67 223 Lucy/Hughes Hughes Hall/Lucy Cavendish College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Female 0 0 0:07:46.0 0:08:47.0 0:16:33.0 0:16:33.0
68 119 W1 Clare College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:51.4 0:08:41.9 0:16:33.3 0:16:33.3
69 426 Robinson W1 Robinson College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:49.2 0:08:45.1 0:16:34.3 0:16:34.3
70 131 D-Seahorses Champion of the Thames CRA: Master D 8+ 1 Female 0 50 0:08:16.8 0:09:08.5 0:17:25.3 0:16:35.3
71 325 Emmanuel W1 Emmanuel Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:07:36.5 0:08:59.0 0:16:35.5 0:16:35.5
72 211 E-Spunby Champion of the Thames CRA: Master EFG E 8+ 2 Male 0 60 0:08:22.0 0:09:14.0 0:17:36.0 0:16:36.0
73 242 C-Barnard Deben Rowing Club BR: Master C 2x 2 Mixed 0 29 0:08:10.0 0:08:58.0 0:17:08.0 0:16:39.0
74 317 Emmanuel M3 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:42.9 0:08:56.6 0:16:39.5 0:16:39.5
75 140 E-Sunday Sculling School Champion of the Thames CRA: Master E 2x 1 Mixed 0 74 0:08:29.1 0:09:25.5 0:17:54.6 0:16:40.6
76 310 C-Full Pint St Radegund CRA: Master CD C 8+ 3 Male 0 23 0:08:03.8 0:09:01.7 0:17:05.5 0:16:42.5
77 311 May Novices Broxbourne CRA: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:07:51.0 0:08:51.5 0:16:42.5 0:16:42.5
78 219 W1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Female 0 0 0:07:47.0 0:08:56.0 0:16:43.0 0:16:43.0
79 220 Pembroke Women's 1st VIII Pembroke College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Female 0 0 0:07:53.0 0:08:50.0 0:16:43.0 0:16:43.0
80 127 Easton Broxbourne BR: IM3 4+ 1 Male 0 0 0:08:00.4 0:08:45.2 0:16:45.6 0:16:45.6
81 210 Junior boys Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 2 Male 0 0 0:07:51.0 0:08:56.0 0:16:47.0 0:16:47.0
82 139 D-Rich/Jack Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 2x 1 Mixed 0 52 0:08:23.1 0:09:16.7 0:17:39.8 0:16:47.8
83 217 Fidler Broxbourne BR: IM3 4+ 2 Male 0 0 0:08:00.0 0:08:49.0 0:16:49.0 0:16:49.0
84 121 W1 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:59.2 0:08:50.4 0:16:49.6 0:16:49.6
85 209 Wolfson M2 Wolfson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:49.0 0:09:03.0 0:16:52.0 0:16:52.0
86 144 E-Jones Champion of the Thames CRA: Master E 1x 1 Male 0 70 0:08:28.9 0:09:33.8 0:18:02.7 0:16:52.7
87 229 Clements Rob Roy Boat Club BR: J15,16,17 4x- 2 Female 0 0 0:07:55.0 0:08:59.0 0:16:54.0 0:16:54.0
88 425 Trinity Hall W1 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:58.7 0:08:55.3 0:16:54.0 0:16:54.0
89 236 C-Oeffner Rob Roy Boat Club CRA: Master C 1x 2 Male 0 28 0:08:15.0 0:09:08.0 0:17:23.0 0:16:55.0
90 324 W1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:07:45.7 0:09:09.8 0:16:55.5 0:16:55.5
91 423 LMBC W2 LMBC Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:04.0 0:08:56.7 0:17:00.7 0:17:00.7
92 323 W1 Press Gang X-Press Boat Club CRA: IM2 8+ 3 Female 0 0 0:07:51.0 0:09:11.0 0:17:02.0 0:17:02.0
93 237 C-Steve Fowler Deben Rowing Club BR: Master C 1x 2 Male 0 28 0:08:17.0 0:09:14.0 0:17:31.0 0:17:03.0
94 438 Emmanuel 1x Emmanuel Boat Club BR: IM3 1x 4 Male 0 0 0:08:05.4 0:08:58.0 0:17:03.4 0:17:03.4
95 110 C-Poachers Cantabridgian Rowing Club CRA: Master CD C 8+ 1 Male 0 23 0:08:17.8 0:09:08.6 0:17:26.4 0:17:03.4
96 440 Spencer Deben Rowing Club BR: Novice 2x 4 Mixed 0 0 0:08:07.7 0:08:56.0 0:17:03.7 0:17:03.7
97 221 Int-Fitzgerald Cantabridgian Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Female 0 0 0:08:04.0 0:09:00.0 0:17:04.0 0:17:04.0
98 124 J18 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:07:59.9 0:09:04.5 0:17:04.4 0:17:04.4
99 318 Clare M3 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:57.3 0:09:07.8 0:17:05.1 0:17:05.1
100 333 Ford Cantabridgian Rowing Club BR: IM3 1x 3 Male 0 0 0:07:59.2 0:09:07.5 0:17:06.7 0:17:06.7
101 216 King's M1C King's College Boat Club Student: Lents 1st Div 4+ 2 Male 0 0 0:08:06.0 0:09:02.0 0:17:08.0 0:17:08.0
102 421 W1 Magdalene Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:10.4 0:08:58.2 0:17:08.6 0:17:08.6
103 225 C-Hot Stuff St Radegund CRA: Master C 8+ 2 Female 0 28 0:08:17.0 0:09:21.0 0:17:38.0 0:17:10.0
104 321 Randall Broxbourne BR: IM2 4+ 3 Male 0 0 0:08:05.3 0:09:06.9 0:17:12.2 0:17:12.2
105 205 Kennedy Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:08:20.0 0:08:54.0 0:17:14.0 0:17:14.0
106 319 Robinson M2 Robinson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:07.0 0:09:08.0 0:17:15.0 0:17:15.0
107 123 Phoenix Champion of the Thames CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:08:12.6 0:09:03.4 0:17:16.0 0:17:16.0
108 137 Marron City of Cambridge Rowing Club BR: IM3 1x 1 Male 0 0 0:08:16.7 0:08:59.9 0:17:16.6 0:17:16.6
109 415 LMBC M4 LMBC Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:56.5 0:09:21.3 0:17:17.8 0:17:17.8
110 313 M3 Caius Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:06.0 0:09:13.2 0:17:19.2 0:17:19.2
111 424 W1 Fitzwilliam College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:10.7 0:09:10.7 0:17:21.4 0:17:21.4
112 138 C-Morley/Pearson Cantabridgian Rowing Club CRA: Master C 2x 1 Mixed 0 29 0:08:26.3 0:09:29.0 0:17:55.3 0:17:26.3
113 429 Emmanuel W2 Emmanuel Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:10.5 0:09:16.1 0:17:26.6 0:17:26.6
114 443 Team Vet Clare/Girton BR: IM3 2x 4 Female 0 0 0:08:24.4 0:09:06.3 0:17:30.7 0:17:30.7
115 135 B-Bailey pair X-Press Boat Club CRA: Master B 2- 1 Male 0 10 0:08:33.3 0:09:07.6 0:17:40.9 0:17:30.9
116 226 D-Scottfrees Champion of the Thames CRA: Master D 8+ 2 Female 0 50 0:08:42.0 0:09:42.0 0:18:24.0 0:17:34.0
117 234 Linsell Deben Rowing Club BR: IM3 1x 2 Male 0 0 0:08:27.0 0:09:08.0 0:17:35.0 0:17:35.0
118 439 Seb Baucutt Caius Boat Club BR: Novice 1x 4 Male 0 0 0:08:19.0 0:09:16.0 0:17:35.0 0:17:35.0
119 329 Homerton College W1 Homerton College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:07.3 0:09:31.0 0:17:38.3 0:17:38.3
120 230 D-MARS Quad Champion of the Thames CRA: Master D 4x- 2 Female 0 48 0:08:27.0 0:10:00.0 0:18:27.0 0:17:39.0
121 427 Newnham W2 Newnham College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:21.5 0:09:23.3 0:17:44.8 0:17:44.8
122 430 W3 Jesus College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:26.7 0:09:19.0 0:17:45.7 0:17:45.7
123 241 Church(s) Broxbourne BR: J18 4+ 2 Female 0 0 0:08:30.0 0:09:16.0 0:17:46.0 0:17:46.0
124 335 Taylor Rob Roy Boat Club BR: J14,16,18 1x 3 Male 0 0 0:08:19.7 0:09:29.7 0:17:49.4 0:17:49.4
125 420 W1 Queens' College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:23.6 0:09:27.3 0:17:50.9 0:17:50.9
126 129 St. Edmund`s W1 St Edmund's College Boat Club BR: Novice 8+ 1 Female 0 0 0:08:28.0 0:09:23.6 0:17:51.6 0:17:51.6
127 434 Trinity Hall W2 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:26.1 0:09:25.8 0:17:51.9 0:17:51.9
128 326 Hills Road Girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Female 0 0 0:08:18.3 0:09:36.2 0:17:54.5 0:17:54.5
129 232 Ward Deben Rowing Club BR: J17 2x 2 Male 0 0 0:08:54.0 0:09:02.0 0:17:56.0 0:17:56.0
130 134 Turvill Chesterton Rowing Club CRA: IM2 4+ 1 Female 0 0 0:08:35.4 0:09:20.9 0:17:56.3 0:17:56.3
131 436 Hodges Broxbourne BR: J18 4+ 4 Female 0 0 0:08:29.9 0:09:29.5 0:17:59.4 0:17:59.4
132 413 King's M2 King's College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:35.8 0:09:24.0 0:17:59.8 0:17:59.8
133 428 W2 Caius Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:29.7 0:09:31.4 0:18:01.1 0:18:01.1
134 328 Darcey Rob Roy Boat Club BR: J15,16,17 4x- 3 Female 0 0 0:08:24.3 0:09:37.5 0:18:01.8 0:18:01.8
135 145 F-Adrian Tollett City of Cambridge Rowing Club BR: Master F 1x 1 Male 0 95 0:09:12.6 0:10:24.9 0:19:37.5 0:18:02.5
136 334 E-Millar Champion of the Thames CRA: Master E 1x 3 Male 0 70 0:08:54.6 0:10:19.1 0:19:13.7 0:18:03.7
137 222 Chesterton Women Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Female 0 0 0:08:38.0 0:09:40.0 0:18:18.0 0:18:18.0
138 228 Junior Girls Champion of the Thames CRA: Novice 8+ 2 Female 0 0 0:08:35.0 0:09:43.0 0:18:18.0 0:18:18.0
139 432 Downing W2 Downing College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:41.2 0:09:42.0 0:18:23.2 0:18:23.2
140 239 Goodwyn Deben Rowing Club BR: J14,16,18 1x 2 Male 0 0 0:08:38.0 0:09:48.0 0:18:26.0 0:18:26.0
141 330 W2 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:26.1 0:10:00.4 0:18:26.5 0:18:26.5
142 136 Randall Broxbourne BR: IM2 1x 1 Male 0 0 0:08:32.7 0:09:54.8 0:18:27.5 0:18:27.5
143 435 W2 Queens' College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:51.5 0:09:38.0 0:18:29.5 0:18:29.5
144 133 W2 Magdalene Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:49.5 0:09:42.0 0:18:31.5 0:18:31.5
145 338 Wolfson Rob Roy Boat Club BR: J15 2x 3 Female 0 0 0:08:27.9 0:10:08.0 0:18:35.9 0:18:35.9
146 244 Hawthorne Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Female 0 0 0:08:46.0 0:09:55.0 0:18:41.0 0:18:41.0
147 243 Ayre Deben Rowing Club BR: J18 2x 2 Female 0 0 0:09:17.0 0:09:24.0 0:18:41.0 0:18:41.0
148 431 Wolfson W2 Wolfson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:01.0 0:09:45.4 0:18:46.4 0:18:46.4
149 224 W2 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:43.0 0:10:08.0 0:18:51.0 0:18:51.0
150 337 D-Mills Champion of the Thames CRA: Master D 1x 3 Female 0 52 0:09:05.9 0:10:38.2 0:19:44.1 0:18:52.1
151 142 Hamilton Rob Roy Boat Club BR: IM2 1x 1 Female 0 0 0:09:00.1 0:09:52.5 0:18:52.6 0:18:52.6
152 336 PressX Girls X-Press Boat Club BR: IM3 2x 3 Female 0 0 0:08:44.3 0:10:10.3 0:18:54.6 0:18:54.6
153 117 Motley Crew Cantabridgian Rowing Club CRA: Novice 8+ 1 Male 0 0 0:08:52.0 0:10:02.6 0:18:54.6 0:18:54.6
154 130 W3 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:08:57.0 0:09:58.3 0:18:55.3 0:18:55.3
155 238 Robson Deben Rowing Club BR: J14,16,18 1x 2 Male 0 0 0:08:56.0 0:10:03.0 0:18:59.0 0:18:59.0
156 132 Clare Hall Women's Team Clare Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 1 Female 0 0 0:09:00.6 0:09:59.9 0:19:00.5 0:19:00.5
157 332 Darwin Women Darwin College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:54.8 0:10:12.7 0:19:07.5 0:19:07.5
158 143 D-Purcell Broxbourne CRA: Master D 1x 1 Male 0 50 0:09:24.9 0:10:35.9 0:20:00.8 0:19:10.8
159 141 Jackson Cambridge'99 CRA: J16 4x+ 1 Male 0 0 0:09:09.0 0:10:04.6 0:19:13.6 0:19:13.6
160 316 Rec Squad First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:56.0 0:10:20.0 0:19:16.0 0:19:16.0
161 128 Walker Broxbourne BR: IM3 4+ 1 Male 0 0 0:08:45.3 0:10:41.3 0:19:26.6 0:19:26.6
162 227 Junior girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 4+ 2 Female 0 0 0:09:11.0 0:10:17.0 0:19:28.0 0:19:28.0
163 240 Turnbull Rob Roy Boat Club BR: J14 2x 2 Female 0 0 0:09:18.0 0:10:26.0 0:19:44.0 0:19:44.0
164 442 Everson Deben Rowing Club BR: J18 2x 4 Female 0 0 0:09:24.8 0:10:37.3 0:20:02.1 0:20:02.1
165 433 W3 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:25.4 0:10:48.8 0:20:14.2 0:20:14.2
166 445 Eaton Deben Rowing Club BR: J15 2x 4 Female 0 0 0:09:31.0 0:10:49.2 0:20:20.2 0:20:20.2
167 146 D-Moreton Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 1x 1 Male 0 50 0:10:04.4 0:11:06.8 0:21:11.2 0:20:21.2
168 331 Emmanuel W3 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:13.0 0:11:14.4 0:20:27.4 0:20:27.4
169 247 Everson Deben Rowing Club BR: J18 1x 2 Female 0 0 0:09:27.0 0:11:10.0 0:20:37.0 0:20:37.0
170 231 Butlin Deben Rowing Club BR: J15,16,17 4x- 2 Female 0 0 0:09:54.0 0:10:48.0 0:20:42.0 0:20:42.0
171 444 Bakewell Deben Rowing Club BR: J15 2x 4 Female 0 0 0:10:05.4 0:11:00.9 0:21:06.3 0:21:06.3
172 339 Ellie Rob Roy Boat Club BR: J15 1x 3 Female 0 0 0:09:42.6 0:11:26.4 0:21:09.0 0:21:09.0
173 327 Hill Road Novice Girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Female 0 0 0:11:50.8 0:11:44.2 0:23:35.0 0:23:35.0
174 248 Phoebe Eaton Deben Rowing Club BR: J18 1x 2 Female 0 0 0:09:49.0 11:21:48.0 11:31:37.0 11:31:37.0
175 407 King's M1B King's College Boat Club BR: IM3 4+ 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
176 147 Johnson Cambridge'99 CRA: J16 2x 1 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
177 245 Smith Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
178 148 Openshaw Cambridge'99 CRA: J17 1x 1 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
179 306 Bedford J18 Bedford School CRA: J18 8+ 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
180 441 Ayre Deben Rowing Club BR: J18 1x 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
181 418 W1 Caius Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
182 218 D-fattastic four Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 4+ 2 Male 0 49 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
183 320 D-Adrian Browne Broxbourne BR: Master D 4- 3 Male 0 45 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
184 246 RRezk Rob Roy Boat Club CRA: Novice 1x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0