Winter Head to Head 2016: Results Sorted by Time - Download

City of Cambridge - 23/01/2016

Filter by Leg: 1 | 2 | All
Pos Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Leg 2 End Raw Time Total
1 400 Downing M1 Downing College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:57.0 0:06:57.0 0:06:57.0
2 202 M1 Caius Boat Club Student: Time Only 8+ 2 Male 0 0 0:07:02.0 0:07:02.0 0:07:02.0
3 208 M2 Caius Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:09.0 0:07:09.0 0:07:09.0
4 101 FaT M1 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:10.8 0:07:10.8 0:07:10.8
5 401 M1 Jesus College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:11.7 0:07:11.7 0:07:11.7
6 409 Trinity Hall M1 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:16.3 0:07:16.3 0:07:16.3
7 403 Pembroke M1 Pembroke College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:17.4 0:07:17.4 0:07:17.4
8 303 LMBC M1 LMBC Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:17.7 0:07:17.7 0:07:17.7
9 201 M1 Queens' College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:21.0 0:07:21.0 0:07:21.0
10 304 Robinson M1 Robinson College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:24.2 0:07:24.2 0:07:24.2
11 206 M1 Homerton College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:25.0 0:07:25.0 0:07:25.0
12 300 Clare M1 Clare College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:25.5 0:07:25.5 0:07:25.5
13 106 M1 Magdalene Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:25.5 0:07:25.5 0:07:25.5
14 302 St Catharine's M1 St Catharine's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:31.9 0:07:31.9 0:07:31.9
15 102 Tidy Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Male 0 0 0:07:34.2 0:07:34.2 0:07:34.2
16 301 Emmanuel M1 Emmanuel Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:34.7 0:07:34.7 0:07:34.7
17 107 Selwyn M1 Selwyn College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:35.8 0:07:35.8 0:07:35.8
18 100 Christ's M1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:36.6 0:07:36.6 0:07:36.6
19 207 Wolfson M1 Wolfson College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:37.0 0:07:37.0 0:07:37.0
20 213 Christian Bedford School CRA: Novice 8+ 2 Male 0 0 0:07:37.0 0:07:37.0 0:07:37.0
21 203 Mixed Men Girton College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:38.0 0:07:38.0 0:07:38.0
22 114 E-Lumley Broxbourne CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 0 0:07:48.5 0:07:48.5 0:07:48.5
23 411 M2 Queens' College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:48.7 0:07:48.7 0:07:48.7
24 103 J18 City of Cambridge Rowing Club BR: J18 4x- 1 Male 0 0 0:07:49.0 0:07:49.0 0:07:49.0
25 200 Christ's M1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:51.0 0:07:51.0 0:07:51.0
26 307 LMBC M2 LMBC Student: Lents 2nd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:54.1 0:07:54.1 0:07:54.1
27 305 Hills Rd Men Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Male 0 0 0:07:58.6 0:07:58.6 0:07:58.6
28 104 Fat M2 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:59.1 0:07:59.1 0:07:59.1
29 108 C-Legends X-Press Boat Club CRA: Master CD C 8+ 1 Male 0 0 0:08:00.1 0:08:00.1 0:08:00.1
30 204 Tofts Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:08:03.0 0:08:03.0 0:08:03.0
31 404 FaT M1b First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:05.1 0:08:05.1 0:08:05.1
32 109 E-Hard-pressed X-Press Boat Club CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 0 0:08:05.8 0:08:05.8 0:08:05.8
33 412 M2 Magdalene Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:07.8 0:08:07.8 0:08:07.8
34 406 McGahan Broxbourne BR: J18 4- 4 Male 0 0 0:08:08.3 0:08:08.3 0:08:08.3
35 402 FaT M1a First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:08.3 0:08:08.3 0:08:08.3
36 405 Wroe Deben Rowing Club BR: J18 4x- 4 Male 0 0 0:08:09.3 0:08:09.3 0:08:09.3
37 112 E-President's VIII City of Cambridge Rowing Club CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 0 0:08:15.1 0:08:15.1 0:08:15.1
38 215 Wren Broxbourne BR: J18 4- 2 Male 0 0 0:08:18.0 0:08:18.0 0:08:18.0
39 417 W1 Newnham College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:18.4 0:08:18.4 0:08:18.4
40 416 Downing W1 Downing College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:18.5 0:08:18.5 0:08:18.5
41 105 Clare M2 Clare College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:08:20.7 0:08:20.7 0:08:20.7
42 437 Linsell Deben Rowing Club BR: IM3 2x 4 Male 0 0 0:08:21.5 0:08:21.5 0:08:21.5
43 126 D-Goyder X-Press Boat Club CRA: Master D 4- 1 Male 0 0 0:08:22.8 0:08:22.8 0:08:22.8
44 233 Charlesworth Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Male 0 0 0:08:25.0 0:08:25.0 0:08:25.0
45 414 Trinity Hall M2 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:25.0 0:08:25.0 0:08:25.0
46 120 W1 Girton College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:27.1 0:08:27.1 0:08:27.1
47 308 St Edmund's Men St Edmund's College Boat Club BR: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:08:29.0 0:08:29.0 0:08:29.0
48 419 LMBC W1 LMBC Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:32.9 0:08:32.9 0:08:32.9
49 312 Darwin M2 Darwin College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:33.3 0:08:33.3 0:08:33.3
50 118 W1 Jesus College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:33.9 0:08:33.9 0:08:33.9
51 422 W2 Jesus College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:38.0 0:08:38.0 0:08:38.0
52 315 Emmanuel M2 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:39.4 0:08:39.4 0:08:39.4
53 408 King's M1A King's College Boat Club Student: Lents 1st Div 4+ 4 Male 0 0 0:08:39.7 0:08:39.7 0:08:39.7
54 235 B-Ben Redman City of Cambridge Rowing Club BR: Master B 1x 2 Male 0 0 0:08:41.0 0:08:41.0 0:08:41.0
55 309 C-Aquaphobes Cantabridgian Rowing Club CRA: Master CD C 8+ 3 Male 0 0 0:08:41.6 0:08:41.6 0:08:41.6
56 119 W1 Clare College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:41.9 0:08:41.9 0:08:41.9
57 410 Downing M2 Downing College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:43.5 0:08:43.5 0:08:43.5
58 214 Emmings Chesterton Rowing Club CRA: Novice 8+ 2 Male 0 0 0:08:44.0 0:08:44.0 0:08:44.0
59 125 Greve Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:08:44.3 0:08:44.3 0:08:44.3
60 122 Senior Women Cantabridgian Rowing Club CRA: IM2 8+ 1 Female 0 0 0:08:45.0 0:08:45.0 0:08:45.0
61 426 Robinson W1 Robinson College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:45.1 0:08:45.1 0:08:45.1
62 127 Easton Broxbourne BR: IM3 4+ 1 Male 0 0 0:08:45.2 0:08:45.2 0:08:45.2
63 111 D-Sunwed Champion of the Thames CRA: Master CD D 8+ 1 Male 0 0 0:08:45.5 0:08:45.5 0:08:45.5
64 314 LMBC M3 LMBC Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:46.0 0:08:46.0 0:08:46.0
65 223 Lucy/Hughes Hughes Hall/Lucy Cavendish College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:47.0 0:08:47.0 0:08:47.0
66 115 E-Ian Brown Broxbourne CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 0 0:08:47.6 0:08:47.6 0:08:47.6
67 217 Fidler Broxbourne BR: IM3 4+ 2 Male 0 0 0:08:49.0 0:08:49.0 0:08:49.0
68 220 Pembroke Women's 1st VIII Pembroke College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:50.0 0:08:50.0 0:08:50.0
69 121 W1 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:50.4 0:08:50.4 0:08:50.4
70 311 May Novices Broxbourne CRA: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:08:51.5 0:08:51.5 0:08:51.5
71 205 Kennedy Cambridge'99 CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:08:54.0 0:08:54.0 0:08:54.0
72 425 Trinity Hall W1 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:55.3 0:08:55.3 0:08:55.3
73 210 Junior boys Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 2 Male 0 0 0:08:56.0 0:08:56.0 0:08:56.0
74 219 W1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:56.0 0:08:56.0 0:08:56.0
75 440 Spencer Deben Rowing Club BR: Novice 2x 4 Mixed 0 0 0:08:56.0 0:08:56.0 0:08:56.0
76 317 Emmanuel M3 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:08:56.6 0:08:56.6 0:08:56.6
77 423 LMBC W2 LMBC Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:56.7 0:08:56.7 0:08:56.7
78 438 Emmanuel 1x Emmanuel Boat Club BR: IM3 1x 4 Male 0 0 0:08:58.0 0:08:58.0 0:08:58.0
79 242 C-Barnard Deben Rowing Club BR: Master C 2x 2 Mixed 0 0 0:08:58.0 0:08:58.0 0:08:58.0
80 421 W1 Magdalene Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:58.2 0:08:58.2 0:08:58.2
81 229 Clements Rob Roy Boat Club BR: J15,16,17 4x- 2 Female 0 0 0:08:59.0 0:08:59.0 0:08:59.0
82 325 Emmanuel W1 Emmanuel Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:59.0 0:08:59.0 0:08:59.0
83 137 Marron City of Cambridge Rowing Club BR: IM3 1x 1 Male 0 0 0:08:59.9 0:08:59.9 0:08:59.9
84 221 Int-Fitzgerald Cantabridgian Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Female 0 0 0:09:00.0 0:09:00.0 0:09:00.0
85 113 E-Argonauts Champion of the Thames CRA: Master EFG E 8+ 1 Male 0 0 0:09:00.0 0:09:00.0 0:09:00.0
86 310 C-Full Pint St Radegund CRA: Master CD C 8+ 3 Male 0 0 0:09:01.7 0:09:01.7 0:09:01.7
87 232 Ward Deben Rowing Club BR: J17 2x 2 Male 0 0 0:09:02.0 0:09:02.0 0:09:02.0
88 216 King's M1C King's College Boat Club Student: Lents 1st Div 4+ 2 Male 0 0 0:09:02.0 0:09:02.0 0:09:02.0
89 209 Wolfson M2 Wolfson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 2 Male 0 0 0:09:03.0 0:09:03.0 0:09:03.0
90 123 Phoenix Champion of the Thames CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:09:03.4 0:09:03.4 0:09:03.4
91 124 J18 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:09:04.5 0:09:04.5 0:09:04.5
92 443 Team Vet Clare/Girton BR: IM3 2x 4 Female 0 0 0:09:06.3 0:09:06.3 0:09:06.3
93 321 Randall Broxbourne BR: IM2 4+ 3 Male 0 0 0:09:06.9 0:09:06.9 0:09:06.9
94 333 Ford Cantabridgian Rowing Club BR: IM3 1x 3 Male 0 0 0:09:07.5 0:09:07.5 0:09:07.5
95 135 B-Bailey pair X-Press Boat Club CRA: Master B 2- 1 Male 0 0 0:09:07.6 0:09:07.6 0:09:07.6
96 318 Clare M3 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:09:07.8 0:09:07.8 0:09:07.8
97 234 Linsell Deben Rowing Club BR: IM3 1x 2 Male 0 0 0:09:08.0 0:09:08.0 0:09:08.0
98 319 Robinson M2 Robinson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:09:08.0 0:09:08.0 0:09:08.0
99 236 C-Oeffner Rob Roy Boat Club CRA: Master C 1x 2 Male 0 0 0:09:08.0 0:09:08.0 0:09:08.0
100 131 D-Seahorses Champion of the Thames CRA: Master D 8+ 1 Female 0 0 0:09:08.5 0:09:08.5 0:09:08.5
101 110 C-Poachers Cantabridgian Rowing Club CRA: Master CD C 8+ 1 Male 0 0 0:09:08.6 0:09:08.6 0:09:08.6
102 324 W1 Christ's College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:09.8 0:09:09.8 0:09:09.8
103 424 W1 Fitzwilliam College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:10.7 0:09:10.7 0:09:10.7
104 323 W1 Press Gang X-Press Boat Club CRA: IM2 8+ 3 Female 0 0 0:09:11.0 0:09:11.0 0:09:11.0
105 322 E-Purcell Broxbourne CRA: Master E 4+ 3 Male 0 0 0:09:11.2 0:09:11.2 0:09:11.2
106 116 F-Dads Army Cantabridgian Rowing Club CRA: Master EFG F 8+ 1 Male 0 0 0:09:12.0 0:09:12.0 0:09:12.0
107 313 M3 Caius Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:09:13.2 0:09:13.2 0:09:13.2
108 237 C-Steve Fowler Deben Rowing Club BR: Master C 1x 2 Male 0 0 0:09:14.0 0:09:14.0 0:09:14.0
109 211 E-Spunby Champion of the Thames CRA: Master EFG E 8+ 2 Male 0 0 0:09:14.0 0:09:14.0 0:09:14.0
110 241 Church(s) Broxbourne BR: J18 4+ 2 Female 0 0 0:09:16.0 0:09:16.0 0:09:16.0
111 439 Seb Baucutt Caius Boat Club BR: Novice 1x 4 Male 0 0 0:09:16.0 0:09:16.0 0:09:16.0
112 429 Emmanuel W2 Emmanuel Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:16.1 0:09:16.1 0:09:16.1
113 139 D-Rich/Jack Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 2x 1 Mixed 0 0 0:09:16.7 0:09:16.7 0:09:16.7
114 430 W3 Jesus College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:19.0 0:09:19.0 0:09:19.0
115 134 Turvill Chesterton Rowing Club CRA: IM2 4+ 1 Female 0 0 0:09:20.9 0:09:20.9 0:09:20.9
116 225 C-Hot Stuff St Radegund CRA: Master C 8+ 2 Female 0 0 0:09:21.0 0:09:21.0 0:09:21.0
117 415 LMBC M4 LMBC Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:09:21.3 0:09:21.3 0:09:21.3
118 212 G-InVeterEight Cantabridgian Rowing Club CRA: Master EFG G 8+ 2 Male 0 0 0:09:23.0 0:09:23.0 0:09:23.0
119 427 Newnham W2 Newnham College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:23.3 0:09:23.3 0:09:23.3
120 129 St. Edmund`s W1 St Edmund's College Boat Club BR: Novice 8+ 1 Female 0 0 0:09:23.6 0:09:23.6 0:09:23.6
121 243 Ayre Deben Rowing Club BR: J18 2x 2 Female 0 0 0:09:24.0 0:09:24.0 0:09:24.0
122 413 King's M2 King's College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:09:24.0 0:09:24.0 0:09:24.0
123 140 E-Sunday Sculling School Champion of the Thames CRA: Master E 2x 1 Mixed 0 0 0:09:25.5 0:09:25.5 0:09:25.5
124 434 Trinity Hall W2 Trinity Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:25.8 0:09:25.8 0:09:25.8
125 420 W1 Queens' College Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:27.3 0:09:27.3 0:09:27.3
126 138 C-Morley/Pearson Cantabridgian Rowing Club CRA: Master C 2x 1 Mixed 0 0 0:09:29.0 0:09:29.0 0:09:29.0
127 436 Hodges Broxbourne BR: J18 4+ 4 Female 0 0 0:09:29.5 0:09:29.5 0:09:29.5
128 335 Taylor Rob Roy Boat Club BR: J14,16,18 1x 3 Male 0 0 0:09:29.7 0:09:29.7 0:09:29.7
129 329 Homerton College W1 Homerton College Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:31.0 0:09:31.0 0:09:31.0
130 428 W2 Caius Boat Club Student: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:31.4 0:09:31.4 0:09:31.4
131 144 E-Jones Champion of the Thames CRA: Master E 1x 1 Male 0 0 0:09:33.8 0:09:33.8 0:09:33.8
132 326 Hills Road Girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Female 0 0 0:09:36.2 0:09:36.2 0:09:36.2
133 328 Darcey Rob Roy Boat Club BR: J15,16,17 4x- 3 Female 0 0 0:09:37.5 0:09:37.5 0:09:37.5
134 435 W2 Queens' College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:38.0 0:09:38.0 0:09:38.0
135 222 Chesterton Women Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Female 0 0 0:09:40.0 0:09:40.0 0:09:40.0
136 133 W2 Magdalene Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 1 Female 0 0 0:09:42.0 0:09:42.0 0:09:42.0
137 432 Downing W2 Downing College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:42.0 0:09:42.0 0:09:42.0
138 226 D-Scottfrees Champion of the Thames CRA: Master D 8+ 2 Female 0 0 0:09:42.0 0:09:42.0 0:09:42.0
139 228 Junior Girls Champion of the Thames CRA: Novice 8+ 2 Female 0 0 0:09:43.0 0:09:43.0 0:09:43.0
140 431 Wolfson W2 Wolfson College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:09:45.4 0:09:45.4 0:09:45.4
141 239 Goodwyn Deben Rowing Club BR: J14,16,18 1x 2 Male 0 0 0:09:48.0 0:09:48.0 0:09:48.0
142 142 Hamilton Rob Roy Boat Club BR: IM2 1x 1 Female 0 0 0:09:52.5 0:09:52.5 0:09:52.5
143 136 Randall Broxbourne BR: IM2 1x 1 Male 0 0 0:09:54.8 0:09:54.8 0:09:54.8
144 244 Hawthorne Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Female 0 0 0:09:55.0 0:09:55.0 0:09:55.0
145 130 W3 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:09:58.3 0:09:58.3 0:09:58.3
146 132 Clare Hall Women's Team Clare Hall Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 1 Female 0 0 0:09:59.9 0:09:59.9 0:09:59.9
147 230 D-MARS Quad Champion of the Thames CRA: Master D 4x- 2 Female 0 0 0:10:00.0 0:10:00.0 0:10:00.0
148 330 W2 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:10:00.4 0:10:00.4 0:10:00.4
149 117 Motley Crew Cantabridgian Rowing Club CRA: Novice 8+ 1 Male 0 0 0:10:02.6 0:10:02.6 0:10:02.6
150 238 Robson Deben Rowing Club BR: J14,16,18 1x 2 Male 0 0 0:10:03.0 0:10:03.0 0:10:03.0
151 141 Jackson Cambridge'99 CRA: J16 4x+ 1 Male 0 0 0:10:04.6 0:10:04.6 0:10:04.6
152 338 Wolfson Rob Roy Boat Club BR: J15 2x 3 Female 0 0 0:10:08.0 0:10:08.0 0:10:08.0
153 224 W2 First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 2 Female 0 0 0:10:08.0 0:10:08.0 0:10:08.0
154 336 PressX Girls X-Press Boat Club BR: IM3 2x 3 Female 0 0 0:10:10.3 0:10:10.3 0:10:10.3
155 332 Darwin Women Darwin College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:10:12.7 0:10:12.7 0:10:12.7
156 227 Junior girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 4+ 2 Female 0 0 0:10:17.0 0:10:17.0 0:10:17.0
157 334 E-Millar Champion of the Thames CRA: Master E 1x 3 Male 0 0 0:10:19.1 0:10:19.1 0:10:19.1
158 316 Rec Squad First and Third Trinity Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:10:20.0 0:10:20.0 0:10:20.0
159 145 F-Adrian Tollett City of Cambridge Rowing Club BR: Master F 1x 1 Male 0 0 0:10:24.9 0:10:24.9 0:10:24.9
160 240 Turnbull Rob Roy Boat Club BR: J14 2x 2 Female 0 0 0:10:26.0 0:10:26.0 0:10:26.0
161 143 D-Purcell Broxbourne CRA: Master D 1x 1 Male 0 0 0:10:35.9 0:10:35.9 0:10:35.9
162 442 Everson Deben Rowing Club BR: J18 2x 4 Female 0 0 0:10:37.3 0:10:37.3 0:10:37.3
163 337 D-Mills Champion of the Thames CRA: Master D 1x 3 Female 0 0 0:10:38.2 0:10:38.2 0:10:38.2
164 128 Walker Broxbourne BR: IM3 4+ 1 Male 0 0 0:10:41.3 0:10:41.3 0:10:41.3
165 231 Butlin Deben Rowing Club BR: J15,16,17 4x- 2 Female 0 0 0:10:48.0 0:10:48.0 0:10:48.0
166 433 W3 Clare College Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:10:48.8 0:10:48.8 0:10:48.8
167 445 Eaton Deben Rowing Club BR: J15 2x 4 Female 0 0 0:10:49.2 0:10:49.2 0:10:49.2
168 444 Bakewell Deben Rowing Club BR: J15 2x 4 Female 0 0 0:11:00.9 0:11:00.9 0:11:00.9
169 146 D-Moreton Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 1x 1 Male 0 0 0:11:06.8 0:11:06.8 0:11:06.8
170 247 Everson Deben Rowing Club BR: J18 1x 2 Female 0 0 0:11:10.0 0:11:10.0 0:11:10.0
171 331 Emmanuel W3 Emmanuel Boat Club Student: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:11:14.4 0:11:14.4 0:11:14.4
172 339 Ellie Rob Roy Boat Club BR: J15 1x 3 Female 0 0 0:11:26.4 0:11:26.4 0:11:26.4
173 327 Hill Road Novice Girls Cantabridgian Rowing Club CRA: J18 8+ 3 Female 0 0 0:11:44.2 0:11:44.2 0:11:44.2
174 248 Phoebe Eaton Deben Rowing Club BR: J18 1x 2 Female 0 0 11:21:48.0 11:21:48.0 11:21:48.0
175 407 King's M1B King's College Boat Club BR: IM3 4+ 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
176 147 Johnson Cambridge'99 CRA: J16 2x 1 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
177 245 Smith Rob Roy Boat Club BR: J16 2x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
178 148 Openshaw Cambridge'99 CRA: J17 1x 1 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
179 306 Bedford J18 Bedford School CRA: J18 8+ 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
180 441 Ayre Deben Rowing Club BR: J18 1x 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
181 418 W1 Caius Boat Club Student: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
182 218 D-fattastic four Cantabridgian Rowing Club CRA: Master D 4+ 2 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
183 320 D-Adrian Browne Broxbourne BR: Master D 4- 3 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
184 246 RRezk Rob Roy Boat Club CRA: Novice 1x 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0