CCRC Winter Head to Head 2017 : Results Sorted by Time - Download

City of Cambridge - 28/01/2017

Filter by Leg: 1 | 2 | All
Pos Num Name Club Category Vet Type Div Gender Pen Handicap Leg 1 Finish Leg 2 Finish Raw Time Total
1 400 Downing M1 Downing College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:20.7 0:06:49.9 0:13:10.6 0:13:10.6
2 401 LMBC M1 Lady Margaret ST: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:26.6 0:06:54.8 0:13:21.4 0:13:21.4
3 111 Lumley Broxbourne CRA: Master E-F E 8+ 1 Male 0 82 0:07:08.6 0:07:36.6 0:14:45.2 0:13:23.2
4 100 Jesus M1 Jesus College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:33.5 0:06:56.8 0:13:30.3 0:13:30.3
5 101 Christ's Men A Christ's ST: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:39.2 0:06:56.6 0:13:35.8 0:13:35.8
6 301 Pembroke M1 Pembroke College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:28.0 0:07:10.9 0:13:38.9 0:13:38.9
7 200 Robinson M1 Robinson College BC ST: Lents 1st Div 8+ 2 Male 0 0 0:06:33.1 0:07:07.5 0:13:40.6 0:13:40.6
8 103 Caius M1 Caius Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:38.7 0:07:03.8 0:13:42.5 0:13:42.5
9 300 Clare M1 Clare ST: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:28.3 0:07:16.8 0:13:45.1 0:13:45.1
10 105 Chesteron M1 Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Male 0 0 0:06:50.0 0:07:14.4 0:14:04.4 0:14:04.4
11 102 St Catz M1 St Catharine's College ST: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:06:49.4 0:07:16.2 0:14:05.6 0:14:05.6
12 109 Hard-Pressed X-Press CRA: Master E-F E 8+ 1 Male 0 82 0:07:32.7 0:07:55.5 0:15:28.2 0:14:06.2
13 203 Full Press X-Press CRA: IM2 8+ 2 Male 0 0 0:06:46.7 0:07:29.0 0:14:15.7 0:14:15.7
14 303 Jesus M2 Jesus College Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:52.9 0:07:26.6 0:14:19.5 0:14:19.5
15 402 Emmanuel M1 Emmanuel Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Male 0 0 0:06:53.0 0:07:33.4 0:14:26.4 0:14:26.4
16 104 King's M1 King's ST: Lents 1st Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:00.3 0:07:28.6 0:14:28.9 0:14:28.9
17 107 Steady Eddy St Edmund's Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 1 Male 0 0 0:07:01.4 0:07:33.3 0:14:34.7 0:14:34.7
18 308 MasterPerf8 Cantabrigian Rowing Club CRA: Master D D 8+ 3 Male 0 59 0:07:30.4 0:08:06.3 0:15:36.7 0:14:37.7
19 417 Wallace BDS CRA: Novice 8+ 4 Male 0 0 0:07:02.9 0:07:37.3 0:14:40.2 0:14:40.2
20 302 Queens' M1 Queens' ST: Lents 1st Div 8+ 3 Male 0 0 0:06:54.3 0:07:46.0 0:14:40.3 0:14:40.3
21 403 Clare M2 Clare ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:04.5 0:07:37.7 0:14:42.2 0:14:42.2
22 406 LMBC M2 Lady Margaret ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:00.3 0:07:44.3 0:14:44.6 0:14:44.6
23 309 Cameron Broxbourne CRA: Master E-F E 8+ 3 Male 0 82 0:07:40.7 0:08:27.7 0:16:08.4 0:14:46.4
24 404 CAI - M2 Caius Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:17.0 0:07:34.6 0:14:51.6 0:14:51.6
25 113 Presidents City of Cambridge Rowing Club CRA: Master E-F F 8+ 1 Male 0 113 0:08:04.5 0:08:41.8 0:16:46.3 0:14:53.3
26 405 Downing M2 Downing College Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:13.1 0:07:43.3 0:14:56.4 0:14:56.4
27 416 Jesus M1 Jesus College Boat Club ST: Lents 1st Div 4+ 4 Male 0 0 0:07:11.5 0:07:46.1 0:14:57.6 0:14:57.6
28 202 8@8 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:07:08.5 0:08:03.2 0:15:11.7 0:15:11.7
29 305 Caius M3 Caius Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:13.8 0:08:01.2 0:15:15.0 0:15:15.0
30 204 King's M2 King's ST: Lents 3rd Div 8+ 2 Male 0 0 0:07:09.8 0:08:09.1 0:15:18.9 0:15:18.9
31 106 CCRC M3 City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Male 0 0 0:07:29.3 0:08:00.8 0:15:30.1 0:15:30.1
32 304 St Catz M2 St Catharine's College ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:16.9 0:08:17.2 0:15:34.1 0:15:34.1
33 124 Broxbourne IM2 Broxbourne BR: IM2 2x 1 Male 0 0 0:07:30.8 0:08:04.1 0:15:34.9 0:15:34.9
34 108 May Broxbourne CRA: Master D D 8+ 1 Male 0 59 0:08:06.9 0:08:34.6 0:16:41.5 0:15:42.5
35 411 Jesus W1 Jesus College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:28.2 0:08:17.8 0:15:46.0 0:15:46.0
36 112 Agronauts Champion of the Thames CRA: Master E-F E 8+ 1 Male 0 82 0:08:20.0 0:08:49.8 0:17:09.8 0:15:47.8
37 219 CAI - McCorkell Caius Boat Club BR: Novice 2x 2 Male 0 0 0:07:35.0 0:08:17.7 0:15:52.7 0:15:52.7
38 409 Jesus M3 Jesus College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:32.1 0:08:21.2 0:15:53.3 0:15:53.3
39 127 Double Trouble Champion of the Thames CRA: Master E-F E 2x 1 Mixed 0 92 0:08:30.2 0:09:02.2 0:17:32.4 0:16:00.4
40 410 Downing W1 Downing College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:32.7 0:08:29.0 0:16:01.7 0:16:01.7
41 316 St Catz W1 St Catharine's College BR: Novice 8+ 3 Female 0 0 0:07:46.5 0:08:24.5 0:16:11.0 0:16:11.0
42 421 Queens' M3 Queens' ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:34.5 0:08:37.8 0:16:12.3 0:16:12.3
43 412 LMBC W1 Lady Margaret ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:39.4 0:08:33.5 0:16:12.9 0:16:12.9
44 116 HHLCCBC W1 Lucy Cavendish/Hughes Hall ST: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:50.5 0:08:24.7 0:16:15.2 0:16:15.2
45 306 King's M3 King's ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Male 0 0 0:07:35.0 0:08:41.8 0:16:16.8 0:16:16.8
46 201 Chesterton M2 Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Male 0 0 0:07:44.7 0:08:33.2 0:16:17.9 0:16:17.9
47 333 Copham Granta BR: Master C-F E 1x 3 Male 0 91 0:08:26.6 0:09:24.5 0:17:51.1 0:16:20.1
48 207 Dreadnought Champion of the Thames CRA: Master E-F E 8+ 2 Male 0 82 0:08:26.6 0:09:15.9 0:17:42.5 0:16:20.5
49 413 NCBC W1 Newnham College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:47.2 0:08:35.3 0:16:22.5 0:16:22.5
50 326 Broxbourne IM3 Broxbourne BR: IM3 2- 3 Male 0 0 0:07:49.7 0:08:36.5 0:16:26.2 0:16:26.2
51 407 Clare M3 Clare ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:07:50.0 0:08:36.6 0:16:26.6 0:16:26.6
52 126 Half-press X-Press CRA: Master D-G D 4+ 1 Male 0 59 0:08:30.4 0:08:56.4 0:17:26.8 0:16:27.8
53 327 Burgess/Andrews Chesterton Rowing Club BR: IM3 2- 3 Male 0 0 0:07:51.5 0:08:37.2 0:16:28.7 0:16:28.7
54 110 Xtortion X-Press CRA: Master D D 8+ 1 Male 0 59 0:08:33.4 0:08:58.4 0:17:31.8 0:16:32.8
55 415 Christ's W1 Christ's ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:51.3 0:08:44.5 0:16:35.8 0:16:35.8
56 307 Hills Rd Cantabrigian Rowing Club CRA: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:07:56.9 0:08:42.7 0:16:39.6 0:16:39.6
57 310 Zero Tolerance Champion of the Thames CRA: Novice 8+ 3 Male 0 0 0:07:56.3 0:08:47.1 0:16:43.4 0:16:43.4
58 423 Trinity Hall W1 Trinity Hall Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:07:58.7 0:08:46.9 0:16:45.6 0:16:45.6
59 114 Activeight Cantabrigian Rowing Club CRA: Master E-F E 8+ 1 Male 0 82 0:08:48.5 0:09:21.1 0:18:09.6 0:16:47.6
60 312 Braithwaite Cambridge '99 CRA: IM2 8+ 3 Female 0 0 0:07:54.1 0:08:53.9 0:16:48.0 0:16:48.0
61 332 Jonah Harris Rob Roy Boat Club BR: IM3 1x 3 Male 0 0 0:08:05.3 0:08:45.6 0:16:50.9 0:16:50.9
62 314 Caius W1 Caius Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:08.6 0:08:43.6 0:16:52.2 0:16:52.2
63 117 Bastiani Cambridge '99 CRA: IM1 8+ 1 Female 0 0 0:08:10.0 0:08:43.1 0:16:53.1 0:16:53.1
64 442 Pete St. Ives Rowing Club BR: Master C-F C 1x 4 Male 0 32 0:08:20.0 0:09:11.9 0:17:31.9 0:16:59.9
65 424 Jesus W2 Jesus College Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:04.0 0:08:57.4 0:17:01.4 0:17:01.4
66 431 Airey & English CCRC / Norwich RC composite BR: IM1 2x 4 Mixed 0 0 0:08:10.7 0:08:51.5 0:17:02.2 0:17:02.2
67 205 BMS B Bedford Modern School Boat Club BR: J15 8+ 2 Male 0 0 0:07:56.5 0:09:05.8 0:17:02.3 0:17:02.3
68 120 Chesterton W1/2 Chesterton Rowing Club CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:08:14.2 0:08:48.6 0:17:02.8 0:17:02.8
69 419 Jesus M4 Jesus College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:19.6 0:08:47.7 0:17:07.3 0:17:07.3
70 334 Millar Champion of the Thames CRA: Master E E 1x 3 Male 0 88 0:08:52.5 0:09:43.4 0:18:35.9 0:17:07.9
71 208 FAT W1 First & Third Trinity ST: Lents 1st Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:07.3 0:09:02.7 0:17:10.0 0:17:10.0
72 328 Affleck-Mills Champion of the Thames CRA: Master C-D D 2x 3 Female 0 63 0:08:44.6 0:09:34.3 0:18:18.9 0:17:15.9
73 315 Murray Edwards W1 Murray Edwards ST: Lents 1st Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:15.9 0:09:00.1 0:17:16.0 0:17:16.0
74 125 City Juniors - Oliver City of Cambridge Rowing Club BR: J18 1x 1 Male 0 0 0:08:27.9 0:08:48.6 0:17:16.5 0:17:16.5
75 428 Clare W2 Clare ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:14.2 0:09:05.6 0:17:19.8 0:17:19.8
76 444 Gary St. Ives Rowing Club BR: Master C-F D 1x 4 Male 0 63 0:08:50.6 0:09:32.7 0:18:23.3 0:17:20.3
77 211 Off Cam A Champion of the Thames CRA: Master C-D C 8+ 2 Female 0 32 0:08:26.4 0:09:28.9 0:17:55.3 0:17:23.3
78 422 Novice Men City of Cambridge Rowing Club CRA: Novice 8+ 4 Male 0 0 0:08:11.3 0:09:12.1 0:17:23.4 0:17:23.4
79 318 CAI - W2 Caius Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:08:19.1 0:09:05.4 0:17:24.5 0:17:24.5
80 206 Motley Crew Cantabrigian Rowing Club CRA: Master D D 8+ 2 Male 0 59 0:08:45.7 0:09:38.4 0:18:24.1 0:17:25.1
81 121 Darwin W1 Darwin College ST: Lents 2nd Div 8+ 1 Female 0 0 0:08:23.0 0:09:02.6 0:17:25.6 0:17:25.6
82 222 Inveterfour - Cantabrigian Rowing Club CRA: Master D-G F 4+ 2 Male 0 118 0:09:12.0 0:10:12.6 0:19:24.6 0:17:26.6
83 130 Sue&Kat X-Press CRA: Master C-D C 2x 1 Female 0 32 0:08:44.4 0:09:16.5 0:18:00.9 0:17:28.9
84 215 Broxbourne WJ18 Broxbourne CRA: J18 4x- 2 Female 0 0 0:08:14.1 0:09:15.8 0:17:29.9 0:17:29.9
85 217 City Juniors - WJ15 4x- City of Cambridge Rowing Club CRA: J15 4x- 2 Female 0 0 0:08:22.1 0:09:25.6 0:17:47.7 0:17:47.7
86 221 UKC Mens 2- A University of Kent BR: IM3 2- 2 Male 0 0 0:08:24.1 0:09:24.0 0:17:48.1 0:17:48.1
87 223 Row Jim Cantabrigian Rowing Club CRA: Master F F 2- 2 Male 0 133 0:09:35.2 0:10:26.1 0:20:01.3 0:17:48.3
88 135 Tollett City of Cambridge Rowing Club BR: Master C-F F 1x 1 Male 0 126 0:09:36.0 0:10:19.5 0:19:55.5 0:17:49.5
89 138 Mills Champion of the Thames CRA: Master C-E E 1x 1 Female 0 99 0:09:25.0 0:10:05.8 0:19:30.8 0:17:51.8
90 443 Morley Cantabrigian Rowing Club BR: Master C-F C 1x 4 Male 0 32 0:08:45.0 0:09:39.6 0:18:24.6 0:17:52.6
91 418 FAT M4 First & Third Trinity ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:08:26.4 0:09:34.4 0:18:00.8 0:18:00.8
92 329 City Juniors - J15 2x City of Cambridge Rowing Club CRA: J15 2x 3 Male 0 0 0:08:37.7 0:09:23.3 0:18:01.0 0:18:01.0
93 414 Pembroke W1 Pembroke College Boat Club ST: Lents 1st Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:25.4 0:09:36.0 0:18:01.4 0:18:01.4
94 425 Pembroke W2 Pembroke College Boat Club ST: Lents 2nd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:35.8 0:09:25.8 0:18:01.6 0:18:01.6
95 119 Forbes X-Press CRA: IM3 8+ 1 Female 0 0 0:08:58.5 0:09:04.2 0:18:02.7 0:18:02.7
96 429 Downing W2 Downing College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:31.6 0:09:32.1 0:18:03.7 0:18:03.7
97 439 CAI - Baucutt Caius Boat Club ST: Novice 1x 4 Male 0 0 0:08:28.6 0:09:36.5 0:18:05.1 0:18:05.1
98 118 McNeice Cambridge '99 CRA: IM2 8+ 1 Female 0 0 0:08:44.3 0:09:21.9 0:18:06.2 0:18:06.2
99 213 FAT W2 First & Third Trinity ST: Lents 3rd Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:30.5 0:09:39.1 0:18:09.6 0:18:09.6
100 317 Robinson W1 Robinson College BC ST: Time Only 8+ 3 Mixed 0 0 0:08:40.2 0:09:30.3 0:18:10.5 0:18:10.5
101 227 Eales Bedford Modern School Boat Club BR: J15 4x+ 2 Female 0 0 0:08:34.2 0:09:37.8 0:18:12.0 0:18:12.0
102 220 UKC Mens 2x University of Kent BR: Novice 2x 2 Male 0 0 0:08:43.0 0:09:29.7 0:18:12.7 0:18:12.7
103 427 St Catz W2 St Catharine's College BR: Novice 8+ 4 Female 0 0 0:08:42.6 0:09:35.7 0:18:18.3 0:18:18.3
104 313 Dowding Cambridge '99 CRA: IM3 8+ 3 Female 0 0 0:08:48.0 0:09:31.5 0:18:19.5 0:18:19.5
105 435 UKC Men's Development B University of Kent BR: Novice 4+ 4 Male 0 0 0:08:39.3 0:09:43.6 0:18:22.9 0:18:22.9
106 433 Broxbourne WIM2 Broxbourne CRA: IM2 4x- 4 Female 0 0 0:08:35.1 0:09:48.8 0:18:23.9 0:18:23.9
107 133 Georgie Plunkett Cantabrigian Rowing Club CRA: IM3 1x 1 Female 0 0 0:08:50.6 0:09:37.6 0:18:28.2 0:18:28.2
108 408 FAT M3 First & Third Trinity ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:09:54.4 0:08:35.4 0:18:29.8 0:18:29.8
109 430 Jesus W3 Jesus College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Female 0 0 0:08:41.8 0:09:49.9 0:18:31.7 0:18:31.7
110 131 Denise & Nomes Champion of the Thames CRA: Master C-D D 2x 1 Female 0 63 0:09:33.5 0:10:04.3 0:19:37.8 0:18:34.8
111 225 City Juniors - Garret City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 1x 2 Male 0 0 0:08:39.8 0:09:56.5 0:18:36.3 0:18:36.3
112 228 Burchell Bedford Modern School Boat Club BR: J15 4x+ 2 Female 0 0 0:08:50.2 0:09:48.4 0:18:38.6 0:18:38.6
113 122 On Cam Gals Champion of the Thames CRA: Master C-D D 8+ 1 Female 0 63 0:09:32.0 0:10:10.2 0:19:42.2 0:18:39.2
114 123 Cantabs WJ18 Cantabrigian Rowing Club CRA: J18 4x- 1 Female 0 0 0:08:57.6 0:09:43.3 0:18:40.9 0:18:40.9
115 324 UKC Men's Development A University of Kent BR: Novice 4+ 3 Male 0 0 0:08:57.0 0:09:45.9 0:18:42.9 0:18:42.9
116 437 Broxbourne J17 Broxbourne CRA: J17 4x+ 4 Male 0 0 0:08:56.5 0:09:46.6 0:18:43.1 0:18:43.1
117 229 Fillies Cantabrigian Rowing Club BR: J15 4x+ 2 Female 0 0 0:08:49.1 0:09:58.0 0:18:47.1 0:18:47.1
118 321 LMBC W3 Lady Margaret ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:08.5 0:09:40.8 0:18:49.3 0:18:49.3
119 128 Colts Cantabrigian Rowing Club CRA: Novice 4x+ 1 Male 0 0 0:09:13.2 0:09:36.9 0:18:50.1 0:18:50.1
120 218 UKC Senior Womens A University of Kent BR: IM3 4+ 2 Female 0 0 0:09:11.0 0:09:39.4 0:18:50.4 0:18:50.4
121 438 Broxbourne J14-2 Broxbourne CRA: J15 2x 4 Male 0 0 0:08:52.5 0:10:00.4 0:18:52.9 0:18:52.9
122 214 Churchill W2 Churchill College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:47.4 0:10:05.9 0:18:53.3 0:18:53.3
123 212 Clare W3 Clare ST: Lents 3rd Div 8+ 2 Female 0 0 0:08:47.9 0:10:10.2 0:18:58.1 0:18:58.1
124 137 Affleck Champion of the Thames CRA: Master C-E C 1x 1 Female 0 36 0:09:27.7 0:10:13.6 0:19:41.3 0:19:05.3
125 323 UKC Senior Womens C University of Kent BR: Novice 4+ 3 Female 0 0 0:09:17.5 0:09:49.3 0:19:06.8 0:19:06.8
126 330 Broxbourne WJ16 Broxbourne CRA: J16 2x 3 Female 0 0 0:09:10.4 0:10:05.2 0:19:15.6 0:19:15.6
127 226 Broxbourne J16 Broxbourne CRA: J16 1x 2 Male 0 0 0:08:54.6 0:10:30.2 0:19:24.8 0:19:24.8
128 132 Broxbourne J14-1 Broxbourne CRA: J15 2x 1 Male 0 0 0:09:23.3 0:10:03.3 0:19:26.6 0:19:26.6
129 129 Broxbourne WJ15 Broxbourne BR: J15 4x+ 1 Female 0 0 0:09:27.9 0:09:59.7 0:19:27.6 0:19:27.6
130 434 UKC Senior Womens B University of Kent BR: Novice 4+ 4 Female 0 0 0:09:23.4 0:10:09.9 0:19:33.3 0:19:33.3
131 230 Broxbourne J14 Broxbourne CRA: J15 4x+ 2 Male 0 0 0:08:48.4 0:10:52.7 0:19:41.1 0:19:41.1
132 426 Eddettes St Edmund's Boat Club BR: Novice 8+ 4 Female 0 0 0:08:51.2 0:10:56.2 0:19:47.4 0:19:47.4
133 319 Clare Hall W1 Clare Hall ST: Lents 3rd Div 4+ 3 Female 0 0 0:08:53.5 0:10:58.8 0:19:52.3 0:19:52.3
134 322 Jesus W4 Jesus College Boat Club ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:27.7 0:10:34.8 0:20:02.5 0:20:02.5
135 325 UKC Womens Development B University of Kent BR: Novice 4+ 3 Female 0 0 0:09:43.2 0:10:29.1 0:20:12.3 0:20:12.3
136 335 Colm Murphy City of Cambridge Rowing Club CRA: Novice 1x 3 Male 0 0 0:09:45.7 0:10:33.5 0:20:19.2 0:20:19.2
137 136 Jade Harding Girton College Boat Club ST: Novice 1x 1 Female 0 0 0:09:51.9 0:10:28.7 0:20:20.6 0:20:20.6
138 231 City Juniors - WJ15 1x City of Cambridge Rowing Club CRA: J15 1x 2 Female 0 0 0:09:38.8 0:10:43.0 0:20:21.8 0:20:21.8
139 331 Broxbourne WJ14 Broxbourne CRA: J16 2x 3 Female 0 0 0:09:34.6 0:10:49.6 0:20:24.2 0:20:24.2
140 420 FAT M5 First & Third Trinity ST: Lents 3rd Div 8+ 4 Male 0 0 0:09:38.2 0:11:00.8 0:20:39.0 0:20:39.0
141 224 Broxbourne WJ15 Broxbourne CRA: J16 2x 2 Female 0 0 0:09:36.2 0:11:04.5 0:20:40.7 0:20:40.7
142 445 Broxbourne J14 Broxbourne CRA: J14 1x 4 Male 0 0 0:09:56.2 0:11:11.5 0:21:07.7 0:21:07.7
143 336 City Juniors - WJ15 1x City of Cambridge Rowing Club CRA: J15 1x 3 Female 0 0 0:09:52.2 0:11:44.0 0:21:36.2 0:21:36.2
144 436 UKC Womens Development A University of Kent BR: Novice 4+ 4 Female 0 0 0:10:10.9 0:11:28.2 0:21:39.1 0:21:39.1
145 311 After Eights Cantabrigian Rowing Club CRA: Novice 8+ 3 Male 20 0 0:10:47.9 0:10:41.7 0:21:29.6 0:21:49.6
146 446 Redley Cambridge '99 CRA: Novice 1x 4 Male 0 0 0:10:17.6 0:11:54.0 0:22:11.6 0:22:11.6
147 134 Casciato Cantabrigian Rowing Club CRA: Novice 1x 1 Male 0 0 0:11:11.0 0:11:18.2 0:22:29.2 0:22:29.2
148 320 Murray Edwards W2 Murray Edwards ST: Lents 3rd Div 8+ 3 Female 0 0 0:09:07.4 0:13:41.8 0:22:49.2 0:22:49.2
149 115 Clare W1 Clare ST: Lents 1st Div 8+ 1 Female 0 0 0:07:44.9 0:00:00.0 0:07:44.9 0:07:44.9
150 209 City Juniors - WJ18 8+ City of Cambridge Rowing Club CRA: IM3 8+ 2 Female 0 0 0:08:15.9 0:00:00.0 0:08:15.9 0:08:15.9
151 210 LMBC W2 Lady Margaret ST: Lents 2nd Div 8+ 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
152 216 Scullers Chesterton Rowing Club CRA: IM3 4x- 2 Female 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0
153 432 The Grafinators Rob Roy Boat Club BR: IM2 2x 4 Male 0 0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0 0:00:00.0